5 sposobów na przedłużenie żywotności pralki

pralka w łazience

Każdy chciałby, by zakupione urządzenie pracowało bez zarzutu jak najdłużej. Zwłaszcza jeśli, tak jak pralka, swoje kosztuje. Istnieje przynajmniej 5 sposobów na przedłużenie żywotności pralki, a jednym z nich wcale nie musi być stosowanie dobrze znanego środka reklamowanego wpadającą w ucho piosenką.

Właściwe ustawienie pralki

Od razu po zakupie pralki należy ją odpowiednio ustawić. Pralka powinna stać na równej powierzchni, dzięki czemu nie będzie przesuwać się podczas wirowania i hałasować. Nie należy ustawiać jej na dywaniku czy miękkiej wykładzinie. Większość pralek wyposażona jest w regulowane nóżki, co znacznie ułatwia zadanie. Do wypoziomowania urządzenia najlepiej zastosować najzwyklejszą poziomicę.

Zachowanie odstępów czasowych między praniami

Pralce nie służy również zbyt intensywna praca. W wyniku zbyt częstego prania może dojść do przegrania się styków. Jeśli konieczne jest wypranie dużej ilości ubrań, na przykład przed wyjazdem na wakacje, nie warto robić tego na ostatnią chwilę, a nieco to sobie rozplanować. Jeśli naprawdę nie ma już czasu, warto zachować co najmniej 40-60 minut przerwy pomiędzy kolejnymi praniami.

Unikanie przeciążenia bębna

Gdy trzeba wyprać sporo ubrań, w głowie może pojawić się pomysł niewielkiego przeciążenia bębna pralki. W końcu nic się nie stanie, jeśli w bębnie znajdą się dwie czy trzy nadmiarowe koszulki, prawda? No właśnie nie do końca. Zbyt duża ilość prania jest bardzo szkodliwa dla bębna pralki. Częste przeładowywanie pralki może poskutkować nawet uszkodzeniem silnika. A poza tym ubrania mogą się zwyczajnie nie doprać.

Czyszczenie filtra

W pralce znajduje się filtr, który jest narażony na zanieczyszczanie. Dostające się do niego kłaczki czy pozostawione w kieszeniach monety lub inne przedmioty mogą spowodować jego zatkanie. Od czasu do czasu warto zabrać się za czyszczenie filtra. Jak często? Stosowne informacje powinny znajdować się w instrukcji urządzenia. Filtr nie nadaje się już do dalszego użytku? W ofercie naszej hurtowni znajdziesz szeroki wybór części do pralek, w tym filtrów.

Odkamienianie pralki oraz zmiękczanie wody

Dużym zagrożeniem dla pralki jest gromadzący się w jej wnętrzu kamień. Aby go usunąć, wcale nie trzeba kupować specjalistycznych środków. Naturalnymi odkamieniaczami są ocet i soda oczyszczona. Można je stosować zarówno podczas zwykłego prania, jak też przy czyszczeniu bębna. Zagrożeniem dla pralki jest także twarda woda, która obniża jej wydajność oraz skraca jej żywotność. Na szczęście wspomniany ocet i soda zmiękczają wodę, a ponadto usuwają bakterie. Można zastosować również dodatkowy filtr magnetyczny zmiękczający wodę. W przypadku wątpliwości co do stosowania środków odkamieniających zapraszamy do zakupu gotowego preparatu w naszej hurtowni.

foot man - 5 sposobów na przedłużenie żywotności pralki
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz