Co najczęściej psuje się w urządzeniach klimatyzacyjnych?

klimatyzacja

Klimatyzatory to urządzenia, bez których bardzo dużo osób nie wyobraża sobie funkcjonowania – instalowane są w miejscach pracy, w placówkach publicznych oraz w domach i mieszkaniach prywatnych. Choć dostęp do nowoczesnej technologii sprawia, że klimatyzatory są odporne na usterki, niektóre ich podzespoły wykazują szczególną tendencję do awarii – opisujemy je w artykule!

Jakie podzespoły w klimatyzacji najczęściej ulegają awarii?

Usterki klimatyzacji, nawet te niewielkie, mogą często przyczynić się do wywołania poważnych szkód, a nawet do trwałego uszkodzenia urządzenia. Warto zatem reagować od razu po zaobserwowaniu niepokojących sygnałów, a także ze szczególną uwagą monitorować poszczególne podzespoły. Wśród najczęstszych awarii urządzeń klimatyzacyjnych wyróżnia się m.in.:

  • uszkodzenie sprężarki – jest to najczęściej następstwem spalenia uzwojeń silnika w wyniku niedostatecznego chłodzenia sprężarki,
  • powietrze lub wilgoć w układzie chłodniczym – jest to zazwyczaj związane z niedostatecznie krótkim odsysaniem powietrza za pomocą pompy próżniowej podczas instalacji klimatyzacji,
  • za mała ilość czynnika chłodniczego – do nieszczelności całego układu przyczyniają się głównie nieprawidłowo wykonane połączenia kielichowe,
  • wyciekająca woda – powodem wycieków z jednostki wewnętrznej może być zatkanie układu odprowadzania skroplin z tacy,
  • awarie elektroniki – często spowodowane skokami napięcia.

Jakie są objawy usterki klimatyzacji?

Zaobserwowanie objawów awarii nie jest problematyczne. Niepokojącym sygnałem jest przede wszystkim wydobywający się z urządzenia zapach spalenizny lub zbyt głośna praca klimatyzatora. Diagnostykę problemu warto rozpocząć także po zauważeniu wyciekającej wody, nadmiernego nagrzewania się przewodu zasilającego czy nieprawidłowości w działaniu przełączników.

Na szczęście naprawa klimatyzacji nie jest skomplikowana, a zakup nowych podzespołów nie wymaga dużego nakładu finansowego – jeśli szukasz sprawdzonych części dla klimatyzacji w Warszawie, koniecznie sprawdź ofertę naszej hurtowni!

foot man - Co najczęściej psuje się w urządzeniach klimatyzacyjnych?
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz