Co robić, gdy ekspres do kawy pracuje zbyt głośno?

co robic gdy ekspres do kawy pracuje zbyt glosno - Co robić, gdy ekspres do kawy pracuje zbyt głośno?

Ekspres do kawy nie należy do najcichszych urządzeń. Jeśli jednak pracuje głośniej niż zwykle lub wydobywają się z niego niesłyszane wcześniej dźwięki, może to świadczyć o jego usterce. Przeczytaj poniższy wpis i dowiedz się, jakie są najczęstsze przyczyny głośnej pracy ekspresu do kawy.

Czyszczenie ekspresu to podstawa

Głośna praca ekspresu nie musi wynikać z uszkodzenia jakiegoś komponentu. Może po prostu potrzeba mu czyszczenia? Musisz zadbać o regularne odkamienianie ekspresu, gdyż ziarna kawy są dość tłuste. Podczas mielenia ich resztki oblepiają przewody, co może prowadzić do powstawania niedrożności. Wówczas ekspres bardziej się „męczy”, przez co głośniej pracuje. Dokładnie przepłucz również wszystkie wężyki, co pozwoli usunąć z nich zaschnięte pozostałości z mleka tworzące zlepki. Najlepiej użyj do tego specjalnego środka do czyszczenia obiegu mleka, w proszku lub w płynie.

Nieprawidłowe działanie pompy

Ekspres wyczyszczony, ale hałas dalej jest nieznośny? Przyczyną problemu może być pompa. Jej awaria objawia się niskim ciśnieniem w urządzeniu oraz słabym wyrzutem pary. W takim wypadku musisz wymienić ją na nową. Niekoniecznie musisz korzystać z pomocy specjalisty. W przypadku wielu najpopularniejszych ekspresów wystarczające okażą się wkrętak oraz podstawowa znajomość mechaniki.

Zużyty młynek

Jeśli Twój ekspres zrobił już niejedną kawę, bardzo możliwe, że winowajcą hałasu jest młynek. Żarna są częścią eksploatacyjną, więc ścierają się pod wpływem użytkowania. Na uszkodzenia narażone są zwłaszcza młynki ceramiczne, które charakteryzują się bardziej kruchą konstrukcją niż metalowe. Częsta praca młynka bez kawy może być powodem jego szybszego zużycia, a jednym z objawów zużycia młynka może być właśnie głośna praca urządzenia. W takim przypadku wystarczy, że wymienisz go na nowy.

Jeśli musisz wymienić jeden z komponentów ekspresu do kawy, zapoznaj się z asortymentem naszej hurtowni. Znajdziesz w nim duży wybór części do ekspresów do kawy wielu popularnych producentów. A może pomimo sprawdzenia wszystkich potencjalnych przyczyn problemu nadal nie wiesz, dlaczego ekspres głośno pracuje? Cóż, nie pozostaje nic innego, jak wezwać fachowca. Do czasu jego wizyty nie użytkuj urządzenia, gdyż może to tylko pogorszyć sytuację.

foot man - Co robić, gdy ekspres do kawy pracuje zbyt głośno?
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz