Jak obchodzić się z kielicharką do rur miedzianych?

rurki miedziane

Kielicharka do rur miedzianych to niezbędne narzędzie dla każdego specjalisty zajmującego się instalacjami chłodniczymi. Właściwe posługiwanie się tym urządzeniem pozwala na precyzyjne i trwałe łączenie rur, zapewniając efektywność pracy oraz bezpieczeństwo użytkowania systemu. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kluczowe aspekty związane z obsługą kielicharki. Zapraszamy do lektury.

Wybór odpowiedniej kielicharki

Aby zagwarantować profesjonalne wykonywanie prac, należy zainwestować w wysokiej jakości kielicharkę do rur miedzianych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się między sobą rozmiarem, wagą oraz zakresem średnic rur, jakie można za ich pomocą obrabiać. Przed zakupem warto porównać specyfikacje techniczne oraz opinie innych użytkowników, aby wybrać narzędzie najlepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Przygotowanie rur do obróbki

Zanim przystąpimy do pracy z kielicharką, należy odpowiednio przygotować miedziane rury. Warszawa to miasto, w którym wielu ekspertów podkreśla, że najważniejszym krokiem jest tu dokładne oczyszczenie powierzchni rur z wszelkich zabrudzeń oraz ewentualnych ostrych krawędzi. Następnie, za pomocą specjalnego nożyka, trzeba przeciąć rurę w miejscu, gdzie ma być wykonane łączenie. Istotne jest, aby cięcie było proste i równomierne, co zapewni lepszą szczelność połączenia.

Obsługa kielicharki

Kiedy rura jest już odpowiednio przygotowana, można przystąpić do właściwej obróbki za pomocą kielicharki. W zależności od rodzaju urządzenia może być ono ręczne lub hydrauliczne. W przypadku kielicharki ręcznej końcówkę urządzenia trzeba umieścić na końcu rury, a następnie, wykonując nacisk i jednocześnie obracając narzędzie, wykonać kielich. Przy kielicharce hydraulicznej proces ten jest znacznie prostszy – wystarczy umieścić końcówkę na rurze i nacisnąć dźwignię.

Kontrola jakości połączenia

Po wykonaniu kielicha na rurze miedzianej trzeba sprawdzić jakość połączenia. Użytkownik musi upewnić się, że kształt kielicha jest prawidłowy i nie ma żadnych uszkodzeń powstałych w trakcie obróbki. Warto sprawdzić przy tym szczelność połączenia, montując je wraz z odpowiednimi uszczelkami oraz nakrętkami. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości proces kielichowania powinien zostać powtórzony.

foot man - Jak obchodzić się z kielicharką do rur miedzianych?
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz