Jak zwiększyć moc ssania odkurzacza?

Zwiększenie mocy odkurzacza

Zdarza się, że po pewnym czasie odkurzacz zaczyna działać gorzej. Czy oznacza to konieczność zakupu nowego urządzenia? Niekoniecznie. Energooszczędne odkurzacze o niskiej mocy (przepisy wprowadzone kilka lat temu w Unii Europejskiej zabraniają sprzedaży odkurzaczy o mocy większej niż 900 W) również mogą doskonale usuwać kurz oraz inne zanieczyszczenia.

Dowiedz się, w jaki sposób możesz zwiększyć moc ssania swojego odkurzacza.

Możliwe przyczyny spadku mocy ssania odkurzacza

Spadek mocy odkurzacza często wynika z problemów z prawidłowym przepływem powietrza. Taki stan rzeczy może wynikać z kilku czynników. Na początku zajrzyj do wnętrza odkurzacza i sprawdź, czy nie znajdują się tam jakieś przedmioty blokujące przepływ powietrza. Upewnij się również, czy w wężu ssącym nie ma dziury, a następnie wyczyść ssawki – zbiera się na nich sporo zanieczyszczeń, które utrudniają poruszanie się po czyszczonej powierzchni, co w efekcie obniża moc ssania odkurzacza.

Problemy z prawidłowym działaniem odkurzacza może powodować również zabrudzony filtr. Choć z zewnątrz może się wydawać, że wszystko z nim w porządku, po dostaniu się do niego często okazuje się, że zalega w nim mnóstwo kurzu. W zależności od rodzaju filtra musisz go albo wyczyścić, albo wymienić na nowy. W końcu prozaiczny powód, czyli przepełniony worek. Jeśli tak właśnie jest, wymień go na nowy. Jeżeli masz odkurzacz bezworkowy, usuń wszystkie zgromadzone śmieci oraz umyj pojemnik.

Mała modyfikacja

Jeśli wszystko wydaje się w porządku, a moc urządzenia nadal jest zbyt niska, możesz pokusić się o ulepszenie swojego odkurzacza. Po pierwsze – zainwestuj w lepsze ssawki. Te dołączane do zestawu często są niskiej jakości. Dobór właściwej szczotki do rodzaju powierzchni i zabrudzenia zwiększy siłę ssania. Dobrym pomysłem będzie także kupno lepszego filtra – najlepiej wtedy, gdy poprzedni właśnie się zużył. Najlepsze będą filtry z wysokim oznaczeniem HEPA, wyróżniające się skuteczną filtracją. Kiedyś polecane były przede wszystkim alergikom, ale obecnie montowane są w popularnych modelach odkurzaczy. Jeśli szukasz nowej ssawki lub filtra, zapoznaj się z asortymentem naszej hurtowni. Znajdziesz w nim duży wybór części do odkurzaczy wielu najpopularniejszych producentów. W razie problemów z wyborem odpowiedniego komponentu skontaktuj się z nami, a chętnie udzielimy Ci fachowej porady.

 

foot man - Jak zwiększyć moc ssania odkurzacza?
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz