Które części do klimatyzatorów z reguły trzeba wymieniać?

naprawa klimatyzacji

Obecnie wiele firm nie mogłoby funkcjonować bez zastosowania klimatyzatorów. To urządzenia wykorzystywane do chłodzenia pomieszczenia, które zapewniają optymalną temperaturę do pracy. Coraz większa dostępność tego sprzętu powoduje, że staje się chętnie montowany również w domach. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że klimatyzatory są poddawane intensywnej eksploatacji, w związku z czym mogą wymagać nie tylko regularnego przeprowadzania serwisów, ale również wymiany niektórych części. O których podzespołach mowa?

Pompki, moduły i grzałki 

Mimo tego, że działanie klimatyzacji z pozoru wydaje się proste, to tak naprawdę układ jest skomplikowany i składa się z wielu części i podzespołów. W związku z tym nierzadko zdarza się tak, że firmy, które je serwisują, nie dysponują odpowiednimi elementami i konieczne jest odwiedzenie sklepu z zamiennikami klimatyzacyjnymi. Jeśli chodzi o części do klimatyzacji, które mogą wymagać wymiany na skutek usterki albo zużycia, to zaliczamy do nich na przykład pompki skroplin do klimatyzatorów albo zbiornikowe pompki do skroplin.

Są najczęściej wykorzystywane w przypadku klimatyzatorów ściennych i podsufitowych, gdzie nie ma dostępu do swobodnego usuwania skroplin z urządzenia. Kolejnym podzespołem są moduły oraz płytki sterujące. Często zdarza się też tak, że wymiany potrzebują grzałki.

Jakie inne części klimatyzatorów mogą wymagać wymiany? 

Z uwagi na to, że system klimatyzacji jest skomplikowany, możemy wymienić jeszcze kilka elementów, które z reguły trzeba wymieniać. W sklepach z zamiennikami wentylacyjnymi można znaleźć naprawdę wiele podzespołów, z których zbudowane są klimatyzatory i mogą wymagać wymiany. Na intensywną eksploatację jest narażone na przykład serce całego mechanizmu, czyli silnik. Jeśli element zostanie zużyty albo ulegnie poważnej awarii, zamiast wymieniać klimatyzator, można zastanowić się nad kupnem nowego silnika.

Czasami zdarza się też tak, że wirniki i stojany nie nadają się do naprawy i lepiej zainwestować w elementy wymienne. Oprócz wymienionych wyżej podzespołów klimatyzacja może wymagać też wymiany elementów montażowych na nowe. Mowa tutaj przede wszystkim o gumowych  i plastikowych wspornikach czy wspornikach multi foot z matą. Niezależnie od tego, czy konieczna jest wymiana zużytych części w instalacji, dobrze też zaopatrzyć się w środki chemiczne do czyszczenia i konserwacji, które pomogą utrzymać cały system w dobrej kondycji.

foot man - Które części do klimatyzatorów z reguły trzeba wymieniać?
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz