Które części kuchenki najczęściej podlegają awarii?

kuchenka gazowa

Kuchenka gazowa to nadal bardzo popularne urządzenie do przygotowywania posiłków. Jak wszystkie artykuły gospodarstwa domowego od czasu do czasu może ulec mniejszej lub większej awarii. Jeśli Twoja kuchenka szwankuje, zapoznaj się z naszym wpisem i dowiedz się, co może być przyczyną tego problemu.

Popularne awarie palnika

Najczęściej psującą się częścią kuchenki jest palnik. Jednym z najpopularniejszych pojawiających się z nim problemów jest zbyt słaby płomień. Często jego przyczyna jest trywialna i wynika z zanieczyszczenia powstałego przy wykipieniu gotowanej potrawy. Na palniku gromadzą się wówczas zwęglone frakcje pokarmu. Wówczas wystarczy zdjąć palnik i umyć go pod bieżącą wodą. Źródłem kłopotu może być również niesprawna dysza gazu. Jeśli zostanie zalana podczas gotowania, może ulec zatkaniu. Można spróbować wyczyścić ją przy pomocy cienkiego narzędzia, a jeśli się to nie uda, trzeba wymienić ją na nową. W naszej hurtowni znajdziesz szeroki wybór części do kuchenek gazowych, w tym dysz, wszystkich najpopularniejszych producentów.

Kolejnym problemem z palnikiem jest jego gaśnięcie przy zapalaniu lub w trakcie pracy. Częstą przyczyną tego stanu rzeczy jest nieprawidłowe działanie termopary. Również ona może ulec uszkodzeniu w wyniku zalania wykipiałym posiłkiem. Aby sobie z tym poradzić, trzeba rozebrać górę kuchenki, zdemontować termoparę, a następnie ją wyczyścić bądź wymienić. Innym powodem gaśnięcia płomienia może być nieprawidłowo działające pokrętło. W wyniku częstego wciskania pokrętła przez wiele lat eksploatacji kuchenki może dojść do odkształcenia systemu mocowania rurki z gazem, do której przytwierdzone jest pokrętło. Usterkę można usunąć, demontując pokrywę kuchenki, by wyprofilować układ zasilania.

Palnik w ogóle się nie zapala

Palnik może nie tylko niewłaściwie działać, ale również w ogóle nie chcieć się zapalić. W typowej kuchence z czterema palnikami stosuje się generator iskry, w skład którego wchodzą dwie cewki. Każda z nich zasila dwa palniki. Jeśli nie działają dwa lub wszystkie palniki i nie słychać dźwięku przy ich zapalaniu, najprawdopodobniej doszło do jego uszkodzenia. Może się również zdarzyć, że w kuchence nie chce zapalić jeden lub trzy palniki, a jednocześnie słychać przy tym charakterystyczny dźwięk zapalania. W tym przypadku przyczyny problemu należy szukać w iskrowniku. Jeśli żadnego dźwięku nie słychać, problem może tkwić w uszkodzonej wiązce zapalaczy. Jak poznać, czy awarii uległ generator, czy wiązka? Konieczne będzie rozkręcenie kuchenki i zmierzenie obu elementów przyrządem pomiarowym. Jeśli brzmi to jak zbyt trudne zadanie, najlepiej skorzystać z usług fachowca.

foot man - Które części kuchenki najczęściej podlegają awarii?
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz