Które sprzęty AGD wymagają okresowej wymiany elementów?

palnik kuchenny

Obecnie w polskich domach pojawia się coraz więcej sprzętów AGD. Mowa tutaj nie tylko o lodówce, pralce, odkurzaczu czy innych podstawowych urządzeniach, ale również o gadżetach ułatwiających życia, na przykład robotach kuchennych czy blenderach. Jak wiadomo, takie sprzęty mają określoną żywotność, a do tego nierzadko zdarza się tak, że jeśli są intensywnie eksploatowane, potrzebują naprawy. Czasami konieczna może okazać się też okresowa wymiana elementów. Które części podlegają takiemu serwisowi?

Jakie części zamienne można okresowo wymieniać w dużym AGD? 

Sprzęty AGD wykorzystywane w domu czy w różnego rodzaju firmach, na przykład gastronomicznych możemy podzielić na kilka kategorii. Jednym z kryteriów podziału jest ten na duże i małe AGD. Do pierwszej grupy zaliczamy takie urządzenia, które stanowią podstawę w każdym gospodarstwie domowym oraz w przedsiębiorstwach, czyli kuchenki, lodówki, pralki czy piekarniki. Jeśli chodzi o części zmienne do AGD, które można wymieniać w takich produktach, to zaliczamy do nich między innymi:

  • grzałki, pokrętła, przełączniki funkcji, czujniki temperatury i pojemniki na proszek w przypadku pralek,
  • zawiasy, filtry odwadniające i kompresor w przypadku lodówki,
  • palniki, dysze i pokrętła w przypadku kuchenki,
  • grzałki i wkłady katalityczne w przypadku piekarnika.

Które sprzęty zaliczane do małego AGD wymagają okresowej wymiany elementów? 

Omawiając sprzęty AGD, które wymagają regularnego serwisowania, należy wspomnieć nie tylko o częściach zamiennych dla gastronomii, ale również innych urządzeń. Mowa tutaj między innymi o tak zwanym małym AGD, do którego zaliczamy nie tylko blendery, roboty kuchenne czy frytkownice, ale również odkurzacze. W przypadku odkurzacza konieczne jest regularne wymienianie worków oraz filtrów. Jeśli chodzi o roboty kuchenne, to nierzadko zdarza się tak, że podczas używania tego sprzętu uszkodzeniu ulegają części zewnętrzne, takie jak rączka, tacka czy popychacz, uchwyt kielicha czy młynek.

Nie należy się wówczas obawiać, że konieczna będzie wymiana sprzętu na nowy. W sklepach z częściami zamiennymi do AGD można bowiem zaopatrzyć się w takie elementy i nadal cieszyć się sprawnym urządzeniem. Z podobną zasadą mamy do czynienia w przypadku blendera. W takim sprzęcie można wymienić na przykład rozdrabniacze, mieszaki, trzepaczki. Ponadto intensywne użytkowanie może doprowadzić do stępienia tarcz tnących, które również są wymienne.

foot man - Które sprzęty AGD wymagają okresowej wymiany elementów?
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz