Najczęstsze usterki ekspresów do kawy i sposoby ich rozwiązywania

część od ekspresu do kawy

Nawet najwyższej jakości ekspresy do kawy mogą ulegać awariom. Na szczęście nie wszystkie z nich muszą się kończyć wymianą sprzętu. W większości przypadków można je z łatwością naprawić. Wystarczy odrobina wiedzy i odpowiedni sprzęt. Tłumaczymy, jakie są najczęstsze usterki ekspresów do kawy oraz sposoby ich rozwiązywania.

Ekspres zbyt głośno pracuje

Jedną z najczęstszych usterek ekspresów do kawy jest ich zbyt głośne działanie. Powody mogą być różne, jednak zdecydowanie najczęstszym jest odkładający się kamień. Rozwiązaniem tego problemu jest odkamienianie. W tym celu należy wykorzystać specjalny środek przeznaczony do tego zadania. Chcąc uniknąć takich problemów w przyszłości, należy przeprowadzać regularne odkamienianie urządzenia. Pomocne może być również założenie filtrów do wody.

Z ekspresu cieknie woda

Kolejną, często spotykaną usterką jest wyciekanie wody. Wynika to z nieszczelnego układu lub uszkodzonych przewodów. Wraz z eksploatacją ekspresu dochodzi do zużycia uszczelek i wężyków doprowadzających wodę. W celu usunięcia usterki należy zajrzeć do środka urządzenia i znaleźć uszkodzony element, a następnie go wymienić na nowy. Można to zadanie powierzyć specjaliście lub podjąć się naprawy samodzielnie. Potrzebne części zamienne do urządzeń AGD można nabyć w naszej hurtowni.

Zrobiona kawa ma dziwny smak

Przygotowana kawa ma nieprzyjemny, kwaśny smak? Powodem wcale nie muszą być wykorzystywane ziarna kawy. Sprawdź ustawienia stopnia mielenia. Jeśli ziarna nie są zbyt dobrze zmielone, wówczas przygotowana kawa może mieć dziwny smak. Inną przyczyną może być uszkodzenie bloku grzewczego. Kawa parzona jest w zbyt wysokiej temperaturze, co wpływa na jej smak. W celu naprawy oddaj ekspres do firmy serwisowej.

foot man - Najczęstsze usterki ekspresów do kawy i sposoby ich rozwiązywania
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz