Co robić, gdy pralka brudzi ubrania?

pralka brudzi ubrania

Wkładając ubrania do pralki, liczymy na to, że po kilku godzinach będą one ponownie całkowicie czyste. Niestety zdarza się, że urządzenie krzyżuje nasze plany, pozostawiając na odzieży kłopotliwe plamy. Wyjaśniamy, dlaczego pralka brudzi ubrania, a także jak poradzić sobie z tym problemem bez konieczności wzywania fachowca.

Dlaczego pralka brudzi ubrania?

Pralka może brudzić ubranie z co najmniej kilku powodów. Najczęstsze z nich to:

  • Przeładowany bęben – ładowanie zbyt wielu ubrań do pralki może sprawiać, że urządzenie nie będzie radzić sobie z ich wypraniem. Odzież powinna zajmować około 3/4 objętości bębna.
  • Zbyt dużo proszku do prania – używanie zbyt dużej ilości detergentów bądź pranie w za niskiej temperaturze może powodować, że środki chemiczne nie zdążą się rozpuścić podczas prania i będą osadzać się na ubraniach.
  • Brudny dozownik na proszek do prania – dozownik na proszek do prania należy regularnie czyścić. W innym przypadku resztki detergentów mogą nawet zacząć gnić.
  • Zużyte elementy (jeśli ubrania są ubrudzone rdzą) – droga wodna pozbawiona jest elementów rdzewiejących. Zwykle rdza oznacza, że do bębna wpadł nam element żelazny który brudzi [czasem pomiędzy bębnem {z dziurkami} a zbiornikiem{pełny niewidoczny}] – oznacza to, że bęben pralki był czyszczony nieprawidłowo, nieregularnie lub… w ogóle. Po zbadaniu sprawy może okazać się, że niektóre elementy pralki nie są zdatne do dalszego użytkowania. Na szczęście w naszej hurtowni dostępne są różnego rodzaju części do pralek wszystkich znanych producentów.
  • Zapchany filtr i wąż odpływowy – gdy na praniu pojawiają się ciemne plamy, może to oznaczać właśnie zapchany filtr i wąż odpływowy. Należy regularnie opróżniać je z nieczystości.

Jak poradzić sobie z problemem brudzącej pralki?

Jeśli pralka brudzi pranie, niekoniecznie trzeba od razu korzystać z pomocy fachowca. Najpierw warto spróbować kilku domowych sposobów, takich jak:

  • Nastawienie prania „na pusto” – po wsypaniu do dozownika preparatu czyszczącego do pralki (lub sody oczyszczonej i opakowania kwasku cytrynowego) należy ustawić pralkę na wysoką temperaturę, najlepiej 90 stopni, i zrobić pranie „na pusto”. Pozwoli to oczyścić bęben.
  • Zostawianie otwartych drzwi po praniu – dzięki otwartym drzwiczkom pralka będzie mogła się wywietrzyć, co zapobiegnie zbieraniu się wilgoci i powstawaniu pleśni.
  • Systematyczna konserwacja pralki – należy regularnie czyścić bęben, filtry oraz dozownik detergentów pralki, a także stosować środki czyszczące do pralki powstrzymujące rdzewienie jej komponentów.

Dopiero jeśli podjęte działania nie przynoszą oczekiwanego skutku, konieczny może okazać się kontakt z fachowcem.

 

foot man - Co robić, gdy pralka brudzi ubrania?
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz