Co robić, gdy zamrażalnik nie mrozi?

lodówka

Produkty umieszczone w zamrażalniku nie są dostatecznie schłodzone? A może zamrażalnik w ogóle nie mrozi? Powodów tego stanu rzeczy może być wiele. Dowiedz się, jakie są najczęstsze przyczyny problemów z zamrażalnikiem, jak je zlokalizować, a także w jaki sposób sobie z nimi poradzić.

Niewłaściwa wentylacja skraplacza

Lodówka powinna być odpowiednio ustawiona. Musisz zadbać przede wszystkim o właściwą wentylację skraplacza, który znajduje się zazwyczaj z tyłu urządzenia. W przypadku braku odpowiedniej wentylacji lodówka nie jest w stanie skutecznie oddawać ciepła do otoczenia, co skutkuje obniżeniem jej wydajności. Ustaw ją więc tak, aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza.

Nieszczelne drzwi

Częstym problemem powodującym nieprawidłową pracę lodówki są nieszczelne drzwi. Przyczyną tego stanu rzeczy są zazwyczaj źle wypoziomowane drzwi urządzenia, przez co nie mogą się one zamknąć. Objawami są zaś znaczne oszronienie parownika i częstsza praca sprężarki. Do pojawienia się problemu z nieszczelnymi drzwiami może dojść również w wyniku uszkodzenia uszczelki. Wymiana uszczelki jest dość prosta, więc możesz podjąć się jej samodzielnie. W naszej hurtowni znajdziesz różnego rodzaju części zamienne do lodówek, w tym uszczelki pasujące do urządzeń wszystkich najpopularniejszych producentów.

Niedobór lub wyciek czynnika chłodniczego

Czynnik chłodniczy jest niezbędny do poprawnego działania lodówki. Jego brak może objawiać się zbytnim szronieniem, przemrożeniem i niepokojącym bulgotaniem. Aby znaleźć nieszczelność, niezbędne jest skorzystanie ze specjalnego wykrywacza, najlepiej elektronicznego. Jeśli go nie masz, w żadnym wypadku nie majstruj przy lodówce samemu! Czynnik chłodniczy może uzupełnić tylko fachowiec, który posiada odpowiednie narzędzia oraz doświadczenie.

Niesprawny termostat

Termostat to jeden z najczęściej psujących się elementów lodówki i zamrażarki. Decyduje on, kiedy włączyć, a kiedy wyłączyć sprężarkę zasilającą układ chłodzący. Jeśli termostat jest uszkodzony, lodówka i zamrażalnik mogą samoistnie się rozmrażać, co może spowodować szybsze psucie się umieszczonej w nich żywności. Oznakami tego stanu rzeczy są wahania temperatury i wyłączanie się sprężarki tuż po uruchomieniu. W przypadku ich zauważenia skontaktuj się ze specjalistą.

foot man - Co robić, gdy zamrażalnik nie mrozi?
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz