Typowe problemy z ekspresem do kawy – jak sobie z nimi poradzić?

ekspres do kawy

Dla wielu osób poranna kawa jest swego rodzaju rytuałem. Niektórych zadowala kawa parzona lub rozpuszczalna, inni nie wyobrażają sobie innego naparu niż z ekspresu. Jeśli należysz do tego drugiego grona, ale Twój ekspres do kawy szwankuje i zastanawiasz się, gdzie tkwi problem, zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem.

Ekspres do kawy głośno pracuje

Ekspres do kawy wydaje głośne dźwięki podczas normalnej pracy – związane są one z mieleniem ziaren, pracą pompy oraz silnika. Jeśli jednak urządzenie pracuje coraz głośniej lub słyszysz niepokojące dźwięki, może to oznaczać kilka rzeczy. Przeważnie chodzi o nieregularne odkamienianie, które prowadzi do powstawania zatorów oraz blokowania przepływu wody. Usuń kamień za pomocą specjalnego środka przeznaczonego do tego celu. Sprawdź również, czy lejek kawy oraz blok zaparzający nie są zapchane, oraz czy młynek nie jest zużyty.

Zaparzona kawa jest letnia lub zimna

Spieszysz się do pracy, więc chcesz szybko zrobić sobie gorącą kawę na pobudzenie… a tu klops – przygotowany napój jest letni albo, co gorsza, całkiem zimny. Najbardziej prawdopodobną przyczyną wystąpienia tego problemu jest awaria grzałki, która skutkuje problemami z nabieraniem właściwej temperatury, bądź usterka innego elementu bloku grzewczego. Dokładnie obejrzyj wszystkie komponenty układu i sprawdź, czy przewodzą prąd. Niewłaściwa temperatura kawy może także wynikać z zakamienionych podzespołów.

Zaparzona kawa jest wodnista

Zbyt wodnista kawa nie jest specjalnie przyjemna do picia. O ile na początku eksploatacji ekspresu jest to sytuacja całkowicie normalna, gdyż urządzenie musi się dostosować, o tyle gdy problem pojawia się po dłuższym jego użytkowania, może to świadczyć o zapchanym module parzenia kawy – wyjmij go i opłucz pod bieżącą wodą, a w razie potrzeby nasmaruj. Jednym z elementów modułu jest lejek do kawy, który może zostać zablokowany przez zmieloną kawę – w takim wypadku otwórz jego pokrywkę, wsuń do niego uchwyt łyżki i wykonaj kilka ruchów w górę i w dół w celu odblokowania go.

Pod ekspresem zbiera się woda

Zbieranie się wody pod ekspresem niekoniecznie wynika z usterki. Jeśli woda pojawia się na tacce ociekowej, jest to całkowicie normalne – jest to woda, która wydostaje się z urządzenia podczas automatycznego płukania. Jeśli woda jest widoczna w innym miejscu, istnieje kilka możliwych przyczyn tego stanu rzeczy. Najczęściej winowajcą jest osadzający się kamień, który poprzez zablokowanie swobodnego przepływu doprowadza do jej wyciekania tam, gdzie nie powinna. „Sprawcą” mogą być również zużyte uszczelki bądź nieszczelny pojemnik na wodę. Najbardziej błahą przyczyną może być z kolei nieopróżniony zbiornik na skropliny, z którego zaczyna się przelewać.

Potrzebujesz części zamiennych do ekspresu do kawy? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej hurtowni. Posiadamy szeroki wybór części zamiennych do urządzeń wszystkich najpopularniejszych marek. Jesteśmy również w stanie sprowadzić poszukiwany komponent na indywidualne zamówienie.

foot man - Typowe problemy z ekspresem do kawy – jak sobie z nimi poradzić?
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz