Z jakich części składają się kuchenki gazowe?

naprawa kuchenki gazowej

Firmy gastronomiczne nie mogłyby funkcjonować bez odpowiedniego zaplecza technicznego. Mowa tutaj między innymi o restauracjach, kawiarniach czy cukierniach, które do codziennej pracy potrzebują bezawaryjnego sprzętu. Jednym z urządzeń, których nie może tam zabraknąć, są kuchenki gazowe. Nie każdy jednak zastanawiał się, z jakich części muszą się składać, aby zapewniały płynną i bezproblemową pracę nawet w miejscach, w których są narażone na intensywną eksploatację. Co należy wiedzieć na ich temat?

Z jakich elementów składają się kuchenki gazowe? 

Kuchenki gazowe są zbudowane w taki sposób, aby umożliwiały gotowanie, smażenie oraz pieczenie. Do naszego sklepu z częściami zamiennymi do kuchenek w Warszawie nierzadko zgłaszają się Klienci, którzy potrzebują wymienić jeden z podzespołów, który uległ zużyciu albo zniszczeniu. Z uwagi na to, że kupno nowego sprzętu to niemała inwestycja, dobrze wiedzieć, z jakich podzespołów składa się urządzenie, aby w razie potrzeby wymieniać te, które tego wymagają. Każda kuchenka gazowa składa się z płyty z palnikami oraz piekarnika.

Jeśli chodzi o liczbę palników, to standardowo mamy do czynienia z czterema, jednak w przypadku kuchenek wykorzystywanych w firmach gastronomicznych nierzadko jest to pięć, a nawet sześć palników. Należy jeszcze wspomnieć o iskrownikach, czyli zapalarkach gazu, które odpowiadają za kierowanie iskry do palnika. Równie ważnym elementem są termoogniwa, które zabezpieczają gaz przed wypływaniem. Możemy jeszcze wyróżnić kilka podzespołów, które znajdują się pod płytą. Mowa tutaj o wiązce zapalaczy, zaworach gazowych oraz o generatorze iskrownika.

Co należy wiedzieć na temat piekarnika wbudowanego w kuchenkę gazową? 

Nieodłącznym elementem kuchenek gazowych wykorzystywanych zarówno do użytku domowego, jak i w restauracjach, jest piekarnik gazowy. Jego konstrukcja jest równie ważna, ponieważ niesprawny element może uniemożliwić prace, co bywa szczególnie problematyczne w przypadku cukierni i kawiarni. Głównym elementem piekarnika jest oczywiście komora, w której umieszcza się potrawy albo wypieki.

Za skuteczność działania sprzętu odpowiadają podzespoły znajdujące się w środku. Mowa tutaj między innymi o grzałkach, które znajdują się na dole i u góry. Oprócz tego piekarnik składa się też z zaworu gazowego oraz iskrownika. Większość modeli jest też wyposażonych w lampkę, która oświetla potrawę podczas pieczenia i pozwala łatwo kontrolować stopień wypieczenia ciasta czy potrawy.

foot man - Z jakich części składają się kuchenki gazowe?
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz