Zasady działania indukcyjnej płyty grzejnej

patelnia na kuchence indukcyjnej

Płyty indukcyjne stanowią alternatywę dla tradycyjnych kuchenek gazowych. Na ich zakup decyduje się coraz więcej osób, a to za sprawą m.in. oszczędności i bezpieczeństwa użytkowania. Aby jednak wiedzieć, czy inwestycja w płytę indukcyjną będzie dobrym pomysłem, warto jest poznać zasadę jej działania – opisujemy ją w artykule!

Na czym polega działanie płyty indukcyjnej?

Na rynku sprzętu AGD można znaleźć bogaty wybór płyt indukcyjnych, które dostępne są w wielu wariantach i różnią się od siebie m.in. ilością pól indukcyjnych, wyposażeniem, a nawet kolorem czy wzornictwem. Wspólną cechą wszystkich urządzeń tego typu jest jednak nieskomplikowana zasada działania, która z kolei wpływa na ich łatwą obsługę.

Każda płyta indukcyjna posiada w swojej konstrukcji miedziane zwoje, które znajdują się pod ceramiką. To przez nie przepływa zmienny prąd elektryczny, który w efekcie wytwarza pole magnetyczne. W momencie zetknięcia powierzchni z garnkiem, w jego wnętrzu wytwarzają się prądy wirowe, które ogrzewają naczynie. Istotny jest fakt, że cała płyta nie nagrzewa się mocno podczas użytkowania – indukcja oddziałuje wyłącznie na metal ferromagnetyczny.

Jakie są zalety indukcyjnych płyt grzejnych?

Nie bez powodu płyty indukcyjne wypierają tradycyjne kuchenki gazowe. Wśród ich zalet wyróżnić można m.in. mniejsze koszty eksploatacji – płyty indukcyjne to niezwykle oszczędne urządzenia, a to ze względu na dobre wykorzystanie przestrzeni grzewczej, co umożliwia obniżenie strat ciepła. Wykazują one także niską awaryjność, a wszelkie usterki można naprawić niskim kosztem – niedrogie części do kuchenek w Warszawie znajdziesz w naszej hurtowni!

Ponadto użytkowanie płyt indukcyjnych jest w pełni bezpieczne, a utrzymanie ich w czystości jest niezwykle proste. Są one odporne na zarysowania i inne uszkodzenia, przez co wyróżniają się długą żywotnością i niezwykle eleganckim wyglądem. Zakup płyty indukcyjnej jest więc świetnym sposobem na poprawienie komfortu życia codziennego, który daje możliwość cieszenia się każdą chwilą w kuchni!

foot man - Zasady działania indukcyjnej płyty grzejnej
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz