Części dla chłodnictwa: Rury miedziane w chłodnictwie

rury miedziane - Części dla chłodnictwa: Rury miedziane w chłodnictwie

Rury miedziane w chłodnictwie

Rury miedziane to elementy wykorzystywane w dzisiejszych czasach niemal na każdym kroku. Znajdziemy je zarówno w budynkach, jako elementy instalacji wodno – kanalizacyjnych, jak i w urządzeniach przemysłowych. Szczególnie popularne w chłodnictwie są rury miedziane, które są wykonane w wysokiej normie jakości EN 12735-1 i gwarantują efektywność i długowieczność systemu.

Łatwa obróbka dzięki specjalistycznym narzędziom

Rury miedziane dzięki swojej plastyczności mogą podlegać łatwej obróbce. Specjalne zestawy do kielichowania, głowice do roztłaczarek, rozwalcarki czy giętarki do rur pozwalają nadać elementom kształt dostosowany zarówno do konkretnego przeznaczenia, jak i warunków w jakich będą wykorzystywane. Ponadto tego typu rury mogą być z łatwością przycinane oraz lutowane. Na rynku można znaleźć szereg różnego typu narzędzi, dostępnych w slepach z częściami dla chłodnictwa oraz klimatyzacji. Warto zapoznać się na przykład z ofertą sklepu P.H.U Popularna z Warszawy.

Uniwersalne zastosowanie

Instalacje wykonane z rur miedzianych można zastosować do przesyłania większości wykorzystywanych czynników chłodniczych oraz ich mieszanin. Z łatwością współpracują z czynnikami HFC, a także z propanem R290 oraz butanem R600. Może w nich zostać wykorzystany także dwutlenek węgla i dwutlenek siarki R764. Nie jest jednak doradzane używanie rur wykonanych z miedzi w przypadku instalacji chłodniczych wykorzystujących amoniak R717. Jeśli istnieje jakiekolwiek ryzyko reakcji czynnika tego typu z tlenem lub wilgocią istnieje również duże ryzyko korodowania rur w bardzo szybkim tempie. Podobnie sprawa ma się z roztworami wapna oraz chlorków sodu – proces korozji rur jest wtedy zbyt wysoki by zapewnić długotrwałe i skuteczne działanie układu.

Jak więc widzimy rury miedziane, poza nielicznymi wyjątkami, są doskonałym elementem układów chłodniczych, co przekłada się na ich popularność i wszechstronne wykorzystanie.

foot man - Części dla chłodnictwa: Rury miedziane w chłodnictwie
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz