Części do odkurzaczy (szczotka do odkurzacza, rura do odkurzacza)

vacuum cleaner 268179 640 - Części do odkurzaczy (szczotka do odkurzacza, rura do odkurzacza)

Każdy z nas posiada w domu odkurzacz, jednak nie zawsze wiemy czy jego części są odpowiednie i jak mogą pomóc nam w efektywniejszym sprzątaniu. Jak się okazuje nie tylko moc silnika i ssania są ważne w prawidłowym działaniu odkurzacza, bowiem istotne są również inne części do odkurzaczy jak szczotki i rury do tych urządzeń.

Długie włosy, zwierzaki domowe i inne problematyczne elementy sprawiają, że odkurzanie zwykłą ssawką może być wyjątkowo uciążliwe, dlatego warto wiedzieć, który rodzaj tych części do odkurzaczy jest odpowiedni na określone problemy. Najpopularniejsze rodzaje szczotek do odkurzaczy to elektroszczotki, turboszczotki, szczotki do podłóg twardych czy też szczotki dwu funkcyjne.

Zapraszamy: P.H.U.”Popularna” Warszawa

Elektroszczotki to element specjalistyczny dla odkurzaczy, bowiem w swoim korpusie posiada ona specjalny wałek, który uzbrojony jest w sztywne włosie. Ten rodzaj szczotki podczas odkurzania pozwala efektywnie sprzątać nawet najbardziej uciążliwe zanieczyszczenia, bowiem podczas pracy, odkurzacz zasila elektryczny silniczek znajdujący się w środku szczotki, a to z kolei napędza wałek, który wirując wyczesuje dodatkowo odkurzane powierzchni pozwalając dotrzeć w głębsze warstwy dywanu. Jego jedyną wadą jest jednak to, że szczotka ta musi być połączona z korpusem odkurzacza aby działać sprawnie, dlatego nie można wykorzystać jej w każdym rodzaju odkurzacza. Turboszczotki to z kolei ciekawa alternatywa dla tych poprzednich, bowiem mają podobną funkcję, a nie są napędzane silniczkiem. Wałeczek znajdujący się w szczotce w ruch wprawiają podmuchy powietrza, dzięki czemu szczotka umożliwia efektywniejsze i dokładniejsze odkurzanie. Szczotki do podłóg twardych, to z kolei idealne rozwiązanie dla domów czy innych miejsc, w których dominują panele, podłogi kamienne lub parkiety, gdyż za pomocą długiego włosia, szczotki te chronią powierzchnię podłogi przed porysowaniem ich przez plastikowe części szczotki. Z kolei szczotka dwu funkcyjna to doskonała opcja dla tych, którzy nie lubią wymieniać powyższych szczotek podczas odkurzania,. Szczotka taka doskonale odkurza zarówno powierzchnie parkietowe jak i dywany. Przełączenie funkcji można wykonać poprzez naciśnięcie przekładki na szczotce nogą. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

W temacie rur do odkurzaczy z kolei, warto rozróżnić ich dwa główne rodzaje, mianowicie rury teleskopowe oraz segmentowe. Można podzielić je również ze względu na materiał ich wykonania, długość czy średnicę lub sposób przyłączenia do węża, jednak powyższe rozróżnienie jest najistotniejsze.

Rury segmentowe to rodzaj rur składający się w kilku krótkich, najczęściej około 60 centymetrowych elementów, z których każdy jest kompatybilny z pozostałymi. Można je zatem dowolnie łączyć, zyskując najbardziej optymalną formę. Szczególnie dobre jest połączenie minimum dwóch części, które pozwala wygodnie odkurzać. Osoby, którym zależy na sięganiu dalej, głębiej czy są zwyczajnie wysokie, może przydać się dodatkowy segment. Wykonywane są one najczęściej z PCV, ale spotykane są również wersje chromoniklowane. Rury teleskopowe to z kolei najpopularniejsze rozwiązanie i występuje ono jedynie w wersji metalowej. Jest to gwarancja wytrzymałości i wieloletniego użytkowania. Samą rurę teleskopową można rozkładać, co oznacza, ze możemy dostosować jej długość do indywidualnych potrzeb. Jej maksymalna długość wynosi około 100 cm, a po złożeniu wynosi ona od 50 do 60 cm. Jest to wyjątkowo poręczne rozwiązanie dla każdego domu, gdyż ułatwia przechowywanie.

foot man - Części do odkurzaczy (szczotka do odkurzacza, rura do odkurzacza)
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz