Części do płyt grzejnych (płyta grzejna mastercook) Warszawa

ceramic hob 2470605 640 - Części do płyt grzejnych (płyta grzejna mastercook) Warszawa

Wśród płyt grzejnych marki Mastercook największą popularność zyskały płyty indukcyjne, które wykonane są ze szkła ceramicznego. Wizualnie zatem nie różnią się one zbyt wiele od płyt ceramicznych, w których nie ma zastosowania tzw. indukcja. Urządzenia tego rodzaju stanowią wyjątkowo wytrzymałe i odporne na większe obciążenia elementy – w końcu garnki pełne jedzenia mogą sporo ważyć. Płyty indukcyjne czy też inne płyty grzewcze nie są jednak niezniszczalne, dlatego też niewłaściwe ich użytkowanie oraz nieuwaga mogą skutecznie prowadzić do poważnych uszkodzeń, a nawet zniszczenia sprzętu. W porównaniu do tych płyt, płyty grzejne elektryczne są zdecydowanie mniej odporne niż gazowe. Na szczęście części do płyt grzejnych są łatwo dostępne i istnieje wiele serwisów, które zajmują się profesjonalną ich naprawą.

Zapraszamy: P.H.U.”Popularna” Warszawa

Główną częścią płyt grzejnych jest płyta elektryczna, która wykazuje gładką powierzchnię i jest niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości – modele gazowe wyposażone są w przeciwieństwie do niej w wystające palniki gazowe, które skutecznie utrudniają utrzymanie płyty grzewczej tego typu w czystości. Płyty grzejne można podzielić na dwa rodzaje a mianowicie na płyty bez ramkowe oraz te z ramką – w zależności od ich rodzaju części niezbędne do ich naprawy mogą być nieco inne. W urządzeniach z ramkami, producent stosuje na krawędziach płyty indukcyjnej ramkę, która łączy urządzenie bezpośrednio z blatem, a powierzchnia za jej sprawą staje się gładsza i jednolita, przez co integracja z blatem jest spójna. Kolorystyka płyt jest z reguły czarna. Stan techniczny płyt grzejnych zależny jest od elementów mechanicznych oraz grzewczych.

 

Pole grzewcze oraz moduły sterujące stanowią najważniejsze z części płyt grzewczych, których naruszenie może skutkować trwałym unieruchomieniem urządzenia. Płyta sama w sobie jest gładką powierzchnią i jednolitym kolorze, dlatego dbałość o jej czystość i estetykę jest niezwykle istotna. Warto stosować polecane przez producenta środki czyszczące i pielęgnujące, gdyż pozwoli to zachować jej funkcjonalność na dłużej. Przykładowe elementy i części płyt grzejnych jakie naprawiane są najczęściej przez autoryzowane serwisy to m.in. naprawa płyty indukcyjnej, dwa moduły mocy, szkła ceramiczne wraz z przyklejonymi listwami mocującymi, cztery induktory – elementy na ogół bezawaryjne, obudowy, sznur sieciowy i im podobne.

 

Producent oferuje różne systemy sterowania, które mogą wymagać odpowiednich napraw gdy zajdzie taka potrzeba. Niektóre modele płyt grzejnych posiadają pokrętła, a zdarzają się również modele zarządzane z panelu piekarnika. Na ogół jednak znaleźć możemy modele ze sterowaniem sensorowym. Booster to sensor odpowiedzialny za moc grzania. Ważną częścią jest również zabezpieczenie przed dziećmi, które pozwala zabezpieczyć mechanizm płyty przed uruchomieniem go przez dziecko. Co ważne indukcja nie rozgrzewa się, a jedynie przenosi ciepło na garnek, dlatego nawet uruchomiona przez malucha nie powinna wyrządzić żadnej większej szkody. Włącznik bezpieczeństwa jest częścią, która pozwala po ustalonym czasie gotowania wyłączyć indukcję – jego funkcjonalność przydaje się zwłaszcza gdy mamy problem z pamięcią. Niektóre modele posiadają sygnalizację dźwiękową informującą o zakończeniu gotowania. Każdy z elementów płyt grzejnych ma swoje zadanie, a ich naprawa często nie jest opłacalna, gdyż łączy się z wymianą płyty.

foot man - Części do płyt grzejnych (płyta grzejna mastercook) Warszawa
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz