Hydrostat w pralce Warszawa | Elementy urządzeń AGD

Hydrostat w pralce Warszawa | Elementy urządzeń AGD

Problemy z hydrostatem w pralce

Pralka to jedno z podstawowych urządzeń AGD, które znajdziemy w niemal każdym domu czy mieszkaniu. Jedną z usterek, jakie mogą pojawić się w trakcie użytkowania pralki, jest kłopot z hydrostatem. Jest to element odpowiadający za kontrolę poziomu napełnienia bębna pralki, określające czy jest on napełniony, pusty czy przepełniony. Jakakolwiek usterka tego elementu lub rurki łączącej go z przewodem odpływowym spowoduje, że hydrostat nie pozwoli pralce na rozpoczęcie prania, uznając że w bębnie nie ma wody lub że jest jej zbyt wiele, a więc ją spuści. Na szczęście nie jest to element szczególnie skomplikowany i z łatwością możemy pokusić się o jego własnoręczą naprawę czy wymianę.

Jakie objawy mogą wskazywać na problem z hydrostatem?

– Pralka nie pobiera wody

– Pralka pobiera za dużo wody

– Woda pozostaje w pralce po zakończeniu cyklu

– Pralka nie przechodzi do kolejnego etapu cyklu

– Pralka pobiera za mało wody podczas prania

 

Gdzie znaleźć hydrostat w pralce

Ten element urządzenia zwykle znajduje się w trudnodostępnym miejscu. W pralkach ładowanych od frontu wystarczy zdjęcie górnego blatu, w modelach ładowanych od góry dostanie się do niego jest jeszcze łatwiejsze. Hydrostat pralki jest łatwo rozpoznawalny – jest niewielkich rozmiarów i znajduje się obok programatora. Warto, podczas jego demontażu zapamiętać układ przewodów aby ułatwić sobie jego umieszczenie spowrotem.

Naprawa lub wymiana hydrostatu w pralce zależy rzecz jasna od rodzaju usterki. Często przyczyną problemów jest po prostu niedrożność rurki przepływowej, którą możemy sprawdzić i udrożnić. Po ponownym zamontowaniu pralka powinna działać prawidłowo. Jeżeli natomiast problem dotyczy styków w urządzeniu tak prosta metoda może nie wystarczyć i konieczna będzie wymiana całego elementu. Jeśli zapamiętamy wcześniej wspomnianych przewodów nie powinno to sprawić większych problemów. Podobnie jest z dostępnością tego elementu. Hydrostaty do pralek znajdziemy w ofercie firm specjalizujących się w w sprzedaży części zamiennych AGD. W Warszawie szeroki wybór tego typu asortymentu oraz doradztwo techniczne oferuje PHU Popularna.

foot man - Hydrostat w pralce Warszawa | Elementy urządzeń AGD
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz