Zamówienia internetowe
telefon kontaktowy Infolinia: (22) 417-06-00

Najczęstsze usterki lodówek – co możemy zrobić sami?

Lodówka to jedno z urządzeń AGD bez których nie wyobrażamy sobie funkcjonowania nie tylko we współczesnym gospodarstwie domowym. Wymagamy ich obecności w hotelach, obiektach agroturystycznych i wielu innych. Wygodne przechowywanie żywności pozwala na zakup większej jej ilości, a co za tym idzie – oszczędność. Lodówka jednak, jak każdy rodzaj urządzenia może czasem odmówić posłuszeństwa. Gdzie bez problemu znajdziemy części zamienne Beko, Ariston i do wielu innych urządzeń AGD? Czy od razu powinniśmy szukać telefonu do fachowca?

Jedną z najczęstszych usterek występujących w lodówkach dotyczy faktu, że po prostu zbyt słabo mrożą.Przyczyną takiego stanu rzeczy nie zawsze musi być wada sprzętowa. Warto sprawdzić czy sprzęt nie jest przesadnie załadowany lub czy nie umieściliśmy w środku bardzo ciepłych produktów. Żywność nie powinna również dotykać tylnej ścianki lodówki, aby prawidłowo zachować niezbędny obieg powietrza. Jeśli problem nie ustępuje należy skontaktować się z serwisem, ponieważ wymagany może być zakup części zamiennych do lodówki oraz fachowa naprawa.

Nasz niepokój mogą również wzbudzić nienaturalne dla pracy urządzenia dźwięki. Przyzwyczajeni do prawidłowej pracy lodówki z łatwością rozpoznamy niepokojące odgłosy. Nie muszą one jednak koniecznie oznaczać usterki, warto sprawdzić czy urządzenie nie styka się z innymi obiektami z którymi mogłoby rezonować i czy trzyma poziom.

Może się również zdarzyć, że w chłodziarce napotkamy nagle zdecydowany nadmiar wody. W takiej sytuacji warto sprawdzić czy otwór odpływowy nie został zablokowany lub nie pojawiły się w nim zanieczyszczenia zmniejszające drożność i w razie możliwości usunąć je.

To tylko kilka przykładów usterek lodówki, które nie wymagają interwencji serwisowej. Warto jednak pamiętać, że napraw sprzętowych powinni dokonywać specjaliści, sami często możemy bardziej zaszkodzić urządzeniu niż mu pomóc. Równie ważne jest wykorzystywanie przy naprawach markowych części zakupionych w odpowiednich punktach. W PHU Popularna w Warszawie znajduje się szeroki wybór części zamiennych Ariston, Beko i wielu innych producentów sprzętu AGD.