Wspornik klimatyzatora dachowy – rodzaje.

wspornik klimatyzatora dachowy - Wspornik klimatyzatora dachowy - rodzaje.

Wsporniki klimatyzatora dachowe inaczej zwane elementami wsporczymi, przeznaczone są do wykonywania punktów stałych na powierzchniach dachowych. Mogą służyć jako wsparcie mocowania różnych elementów na dachach w tym instalacji odgromowych, klimatyzacji czy ścieżek kominiarskich, ułatwiając tym samym dotarcie na szczyt dachu do komina. Najczęściej mocowane są do dachów płaskich, jednak można je znaleźć również na innych ich rodzajach. Wsporniki mocowane są do podłoża za pomocą wkrętów, gwoździ lub poprzez klejenie.

Osoby które potrzebują poprowadzić instalację wentylacyjną lub inną po dachu mogą zapatrzyć się we wsporniki dachowe, dzięki którym możliwe będzie równomierne rozłożenie ciężaru urządzenia na większej powierzchni dachu. Szeroki wybór rozmaitych rodzajów wsporników, pozwala dopasować je do dowolnej powierzchni dachu, dając jednocześnie możliwość dokonywania dowolnej ich konfiguracji. Co ważne, wsporniki dachowe bez względu na rodzaj są niezwykle łatwe i szybkie w montażu, dlatego też ich wykorzystanie nie dość, że niezwykle pomocne, jest również doskonale efektywne.

Wspornik klimatyzatora dachowy

Solidna konstrukcja wsporników klimatyzatorów dachowych przystosowana jest do dużych obciążeń, dlatego bez względu na to, co zamierzasz ulokować na dachu, możesz dowolnie dobrać odpowiedni rodzaj wsporników, aby osiągnąć zamierzony cel. Wsporniki wykonywane są z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, a ich konstrukcja została opracowana tak, aby minimalizować ryzyko uszkodzenia powierzchni dachowych. Nóżki wsporników można regulować pod dowolnym kątem, dzięki czemu ustawienie odpowiedniego nachylenia, pozwala równomiernie wypoziomować instalację.

Nowe i bardzo uniwersalne wsporniki w wielu modelach zostały wyposażone w regulowany zamek dociskowy, który umożliwia zastosowanie wsporników na blachach o różnorodnej wysokości gięcia, dlatego też można stosować wsporniki na bardzo różnych nawierzchniach blach łączonych czy blach panelowych.

Do zalet wsporników wszelakiego zastosowania, zaliczyć można mocny i pewny uchwyt, łatwość i szybkość w montażu, możliwość dowolnej regulacji zamka, możliwość zastosowania wsporników na różnych rodzajach blach, a także ich doskonałe wykonanie, które gwarantuje solidne wsparcie dla wszelkiego rodzaju instalacji dachowych. Nie małą zaletą jest również nowoczesny i bardzo elegancki wygląd oraz piękne wykończenie. Ich wytrzymałość pozwala producentom na długoterminowe gwarancje.

Można wymienić różne rodzaje wsporników dachowych jak przykładowo, wsporniki dedykowane dla płotków śniegowych, wsporniki doskonałe do mocowania ław kominiarskich, które umożliwiają swobodne przemieszczanie się po dachu, wsporniki do ław kominiarskich przystosowane do rożnych nawierzchni jak blacho-dachówki, dachówki, onduliny, blachy trapezowe, do dachówek ceramicznych, dachówek betonowych czy wersje uniwersalne. Wsporniki dachowe to zatem bardzo wszechstronne elementy spośród akcesoriów dachowych, a ich funkcjonalność i szerokie zastosowanie pozwala w montażu różnorodnych instalacji na powierzchni dachowej, zapewniając ich stabilność, solidne przymocowanie, równomierne rozłożenie ciężaru, czy odporność na różne czynniki związane z ich zastosowaniem. Bez względu na ostateczne ich użycie można na nich polegać i wykorzystywać je w różnych rodzajach montażach dachowych.

foot man - Wspornik klimatyzatora dachowy - rodzaje.
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz