Co najczęściej psuje się w lodówce?

lodówka

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez lodówki. Jak każde urządzenie jest ona jednak narażona na różnego rodzaju usterki – zarówno poważne, które uniemożliwiają jej użytkowanie, jak i mniejsze, które po prostu denerwują lub mogą prowadzić do dużych problemów w przyszłości. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się, co robić, gdy lodówka nie działa prawidłowo.

Lodówka nie chłodzi

Lodówka, która zupełnie przestała działać, to duży problem. Co mogło się w niej popsuć? Przyczyną takiego stanu rzeczy jest często mechaniczne uszkodzenie kabla lub wtyczki, w wyniku którego do urządzenia nie jest dostarczana energia elektryczna. Jeśli jednak z kablem i wtyczką jest wszystko w porządku, winy należy szukać w zepsutym termostacie. To element lodówki, który odpowiedzialny jest za regulację temperatury. Jeśli przestał spełniać swoją funkcję, musisz wymienić go na nowy.

Lodówka chłodzi zbyt słabo lub zbyt mocno

Zdarza się, że lodówka co prawda chłodzi, ale zauważalnie słabiej lub mocniej, niż powinna. W takim wypadku może być ona nieprawidłowo ustawiona – w nasłonecznionym miejscu albo w pobliżu innego źródła ciepła, ewentualnie zbyt blisko ściany. Sprawdź także uszczelki – to właśnie one mogą wpuszczać ciepło do środka. Inną przyczyną nieprawidłowej pracy lodówki może być niewłaściwe ułożenie produktów, to znaczy zbyt blisko tylnej ścianki, jak również umieszczenie w lodówce zbyt wielu gorących produktów jednocześnie – wtedy wystarczy, że poczekasz na jej wychłodzenie.

Lodówka nie chce się domknąć

Niedomykające się drzwi to jeden z najbardziej irytujących problemów z lodówką. Powodem tej sytuacji mogą być uszkodzone zawiasy – drzwi lodówki są ciężkie i obciążone produktami, dlatego ich zawiasy są narażone na wygięcia lub zerwanie ich mocowania. Inną przyczyną tego stanu rzeczy może być nieprawidłowe wypoziomowanie lodówki. Upewnij się, że urządzenie stoi prosto (możesz w tym celu użyć poziomicy), a nóżki umieszczone lodówki są odpowiednio wyregulowane. Podobnie jak w przypadku problemów z utrzymaniem właściwej temperatury winna może być także zużyta uszczelka.

Lodówka wydaje dziwne dźwięki

Dziwne dźwięki wydawane przez lodówkę nie zawsze powinny być powodem do niepokoju – wrażenie przelewania czy bulgotania związane jest z naturalną pracą jej komponentów: sprężarki bądź układu chłodniczego. Jeśli jednak z urządzenia wydobywają się inne niepokojące dźwięki, może to oznaczać, że istnieje jakiś problem z jej działaniem. Ustaw lodówkę w taki sposób, by nie stykała się z innymi urządzeniami lub meblami. Jeśli dźwięki nadal są słyszalne, spróbuj ją wypoziomować.

W lodówce zbiera się woda

Nadmiar wody na dnie lodówki może niepokoić, jednak jego przyczyna często jest trywialna. Chodzi mianowicie o zatkany odpływ, który odpowiada za odprowadzanie wody na zewnątrz. Można wyczyścić go samodzielnie za pomocą wykałaczki lub cienkiego drucika, a jeszcze lepiej – usuwając resztki z wykorzystaniem pęsety czy małej pincety. Jeśli czyszczenie odpływu nie przynosi skutku, mogło dojść do zapchania rurki odpływowej znajdującej się na zewnątrz lodówki bądź pojawienia się nieszczelności w drzwiach. Gromadzenie się wody może również wynikać z awarii układu chłodzenia – wówczas niezbędne będzie wezwanie fachowca.

Potrzebujesz części zamiennych do lodówki? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszej hurtowni. Posiadamy szeroki wybór części zamiennych do lodówek wszystkich najpopularniejszych producentów. W razie potrzeby jesteśmy również w stanie sprowadzić poszukiwaną część na indywidualne zamówienie.

foot man - Co najczęściej psuje się w lodówce?
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz