Oryginalne czy zamienniki – w jakie części do sprzętu AGD się zaopatrywać?

naprawa lodówki

Sprzęty AGD towarzyszą nam w codziennym życiu. Pralka, lodówka, odkurzacz czy piekarnik to urządzenia, które każdy ma w domu. Zakup takich produktów często wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego w przypadku awarii, zamiast kupować nowy odkurzacz czy blender, lepiej sprawdzić, czy istnieje możliwość wymiany niesprawnych części. W takich sytuacjach wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w zamienniki, czy może lepiej kupić oryginalne podzespoły. Jak to wygląda w praktyce?

Czym się różnią oryginalne części od zamienników? 

Zepsuta pralka czy lodówka zawsze wiążą się z koniecznością inwestycji. Mowa tutaj o zakupie nowego sprzętu albo naprawie tego, który uległ awarii. Chcąc nieco zaoszczędzić, wiele osób rozważa zaopatrzenie się w zamienniki zamiast oryginalnych części zamiennych do AGD. Jednak przed podjęciem takiej decyzji, warto wiedzieć, czym poszczególne podzespoły się od siebie różnią. Otóż decydując się na wymianę części zamiennych Zanussi, Beko czy Elektrolux, można mieć pewność, że oryginalne elementy są zaprojektowane do odpowiednio do potrzeb konkretnego urządzenia i pochodzą od tego samego producenta co niesprawna pralka czy mikrofalówka.

Poza tym przed dopuszczeniem do sprzedaży zostały przetestowane pod kątem bezpieczeństwa i sprawności, a do tego posiadają stosowne certyfikaty. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku zamienników. Wówczas nie można mieć pewności co do ich jakości, kompatybilności czy żywotności.

Dlaczego warto wybierać oryginalne części zamienne do sprzętów AGD? 

Wiemy już, jakie są podstawowe różnice pomiędzy zamiennikami a oryginalnymi częściami dla gastronomii czy innych sprzętów AGD. W związku z cechami, którymi się wyróżniają, trudno się nie zgodzić z tym, że lepiej inwestować w oryginalne elementy pochodzące od producentów. Jeśli chodzi o zalety takich podzespołów, to zaliczamy do nich przede wszystkim bezpieczeństwo i niezawodność, co może się okazać szczególnie ważne w restauracjach i innych przedsiębiorstwach, gdzie awarie narażają firmę na duże straty.

Warto również zwrócić uwagę na to, że wydajność takiego sprzętu jest wyższa niż zamienników, a co za tym idzie – ich żywotność również będzie dłuższa. Niezwykle ważną kwestią jest także integralność. Oryginalne części to gwarancja dopasowania do urządzenia, natomiast w przypadku zamienników nierzadko zdarza się tak, że trudno dobrać pokrętło do kuchenki czy filtr do odkurzacza.

foot man - Oryginalne czy zamienniki - w jakie części do sprzętu AGD się zaopatrywać?
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz