Silniki do sprzętów AGD (Silnik do odkurzacza, silnik do pralki)

washing machine 2668472 640 - Silniki do sprzętów AGD (Silnik do odkurzacza, silnik do pralki)

Silniki do sprzętów AGD takie do odkurzacza czy pralki to ważny aspekt działania tych urządzeń, dlatego też warto zainwestować w zakup sprzętu, który pozwoli działać tym urządzeniom wydajnie i efektywnie.

 

W przypadku odkurzaczy, producenci oferują odkurzacze z silnikami o różnej mocy, gdyż to najczęściej moc silników jest jednym z najważniejszych czynników doboru tego rodzaju sprzętu dla naszego domu. Jak się jednak może okazać, nie o moc silnika rozchodzi się w przypadku najlepszej wydajności odkurzacza. Moc naszego odkurzacza związana z jego silnikiem może wpływać na wysokość rachunków za prąd, gdyż może się okazać, że pomimo sporej mocy, urządzenie ma słabe ssanie. Warto zatem podczas zakupu odkurzacza szukać takich, z silnikiem który daje dużą moc ssania, ponieważ dzięki niej sprzątanie będzie zdecydowanie bardziej efektywne. Największa siła silników odkurzacza podczas ssania wynosi z reguły 500 W, a najniższa oscyluje wokół 250 W. Obecnie rynek obfituje w różne odkurzacze których siła uciągu wynosi 611/s przy 1500 W mocy samego silnika. Niestety nie każdy producent decyduje się na informowanie klientów o mocy ssania odkurzacza.

Zapraszamy do kontaktu: P.H.U.”Popularna” Warszawa

Wysoka siła ssania w połączeniu z małą mocą silnika może oznaczać niski pobór energii, a co za tym idzie odkurzanie przy takim silniku jest efektywniejsze i co ważne tańsze. W zależności od odkurzanych powierzchni, warto zastanowić się jaki odkurzacz i z jakim silnikiem będzie dla nas najlepszym, bowiem energooszczędne wersje z jednej strony mają wydajniejsze silniki w temacie oszczędzania energii, ale również same odkurzacze wykonane są z materiałów odnawialnych. Silniki odkurzaczy można podzielić na trzy grupy:

 

  • silniki odkurzaczy o małej mocy – poniżej 2000 W – mniejsza moc silnika to doskonały wybór dla mniejszych powierzchni, gdzie nie ma zbyt wielu dywanów oraz zwierząt domowych;
  • silniki odkurzaczy o średniej mocy (od 2000 do 2500 W) należą do odkurzaczy z silnikiem o właściwościach uniwersalnych – dobre dla standardowych potrzeb, średniej wielkości przestrzeni z typową ilością dywanów, czy domów w których znajdują się zwierzęta o krótkiej sierści;
  • Największa moc silników o mocy powyżej 2500 W to odkurzacze dla dużych powierzchni do odkurzania, gdzie mamy duże ilości dywanów oraz zwierzaki domowe o różnej długości sierści.

 

Odkurzacze z silnikami akumulatorowymi mają moc z reguły do 1000 W, co oznacza, że nadają się one jedynie do sprzątania okruchów i drobnych zanieczyszczeń.

 

W temacie pralek, rodzaje ich silników są równie urozmaicone jak te dotyczące odkurzaczy. Wielu producentów oferuje wiele różnorodnych wersji pralek, a co za tym idzie, występują również różne rodzaje silników napędzających te urządzenia. To jaki silnik będzie dla nas najlepszy zależne jest od wielu czynników. Rozróżniane są jednak trzy rodzaje silników, jakie znaleźć możemy w pralkach automatycznych, a mianowicie:

 

  • silniki klasyczne, które należą do najtańszych, i tak jak z ceną jest również z ich mocą napędową wirowania, dają one niską prędkość wirowania i charakteryzuje je wysoka głośność,
  • silniki komutatorowe to z kolei silniki wysokoobrotowe, które oferują zdecydowanie wyższe możliwości wirowania, jednak nadal pozostają wśród tych głośnych,
  • szczególnie interesujące i warte zachodu są jednak silniki indukcyjne, które stanowią najwyższą klasę silników wysokoobrotowych, a prędkość wirowania może w nich przekraczać nawet 1800 obrotów na minutę, ich dodatkową zaletą jest wytrzymałość i cicha praca.

 

foot man - Silniki do sprzętów AGD (Silnik do odkurzacza, silnik do pralki)
Skontaktuj się z nami
POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kleszczowa 16; 02-485 Warszawa; wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000968776, NIP: 522-301-58-34, REGON: 147254784, wyokość kapitału akcyjnego spólki 50.000 zł.
Formularz